Witaj, świecie!

Witaj na stronie Mirka. To jest mój pierwszy wpis. Założyłem tego bloga z trzech powodów:

• lata młodości mam jakby za sobą i czas zostawiać już coś po sobie zwłaszcza, że pamięć często zawodzi;
  • wordpress zrobił się wszechobecny w internetowym świecie i najwyższa pora poznać go bliżej;
  • podczas naszych wędrówek spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, z którymi chciałem się podzielić materiałami (filmami i fotkami) zgromadzonymi podczas tych imprez.

Strona w budowie

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | 1 komentarz

Motyw

Zastanawiam się, co powoduje, że motyw graficzny zastosowany w tym blogu tak bardzo przypadł mi do gustu. Zwłaszcza, że już kilka lat temu, gdy pisaliśmy z moimi gimnazjalistami projekt – blog w wordpresie o złych skutkach narkomani podpierając się życiorysem Ryśka Riedla zastosowaliśmy tę samą fotografię. Przecież nie jestem typem samotnika. Nie mam nałogów. Podobnie jak wokalista Dżemu mamy (on miał) szczęśliwe rodziny i względny dobrobyt. Dlaczego idziemy samotnie alejką, której końca nie widać. Dlaczego ten obraz przepełniony jest smutkiem… Idziemy, czy odchodzimy w cień?

Zaszufladkowano do kategorii Informatyka, Wordpress | Dodaj komentarz

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Kolejna szkolna wycieczka. Przez te wszystkie lata ta forma edukacji przechodzi ogromne zmiany. Przede wszystkim stała się mniej atrakcyjna zarówno dla młodzieży, jak i opiekunów. Wysokie koszty, ogromna odpowiedzialność i oczekiwania zwłaszcza rodziców powodują, że ta forma spędzania czasu traci na atrakcyjności. Nie bez znaczenia tutaj jest wszechobecny wirtualny dostęp do najbardziej ciekawych i często odwiedzanych miejsc. Zwiedzanie stało się mało pożyteczną metodą nauczania i poznawania rzeczywistości. Aby zainteresować dziś młodego człowieka należy tak zorganizować jego cenny czas, by chciał czynnie uczestniczyć w tym procesie. Może to być np. obrabianie i szlifowanie kamieni odwiedzając np. kopalnie, czy malowanie zwiedzając galerie. Gdy pytam młodzież, co najbardziej pamiętają z organizowanych wycieczek, podają zdarzenia mające miejsca w noclegowniach, czy na boiskach i placach zabaw. Zatem przygotowując im tego rodzaju imprezy powinniśmy wiele uwagi poświęcić nie tylko na program oficjalny ujęty w celach wycieczki, ale również ten opisywany skromnie, dotyczący tzw. czasu wolnego. Odpowiednie zagospodarowanie tego czasu może okazać się najważniejsze. Jeśli przy tej okazji uda nam się zainteresować tym, co mamy w programach nauczania, wycieczka spełni choć w części oczekiwania uczniów, rodziców i nasze.

Jestem w drodze do Krakowa. Ze mną opiekunowie Ala i Maciek i grupa sześcioklasistów w liczbie 36 uczniów. Jak sprawić, by największa atrakcja, jaką jest zamek na Wawelu zapadł im w pamięci. Osiem godzin podróży raczej nie pomoże. Filip siedzący obok mówi:

– najbardziej przydałby się jakiś mecz na ożywienie.

Coś w tym jest. Młodzież siedząca kilka godzin w bezruchu myśli o jakiś formach aktywnego i emocjonującego spędzenia czasu. Warto o tym pamiętać przygotowując wycieczki.

Zaszufladkowano do kategorii Podróże, Wycieczki szkolne | Dodaj komentarz